Bezprzewodowe kino domowe – ciesz się brakiem konieczności podłączania kabli

Z pewnością niejeden z nas zmaga się z problemem bardzo widocznego, wręcz „brzydkiego” okablowania w sprzętach RTV. Kable można oczywiście maskować na wiele sposobów, ale jest to żmudny proces wymagający odpowiedniego zaplanowania. Im bardziej rozbudowany zestaw audio, tym więcej okablowania, a tym samym większy chaos wokół naszego sprzętu. Jak optymalnie rozstawić zestaw kina domowego, jeśli przy okazji chcemy ukryć wszystkie niepotrzebne kable? Może okazać się to bardzo czasochłonnym zadaniem i wymagać zakupu nowych mebli czy dodatkowych akcesoriów. Idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chciałby się zaopatrzyć w kino domowe, ale woli uniknąć niepotrzebnej plątaniny kabli będzie właśnie bezprzewodowe kino domowe – lub alternatywnie – soundbary. Rozwiązanie problemu kabli – bezprzewodowe kino domowe Całkowita rezygnacja z jakiegokolwiek okablowania nie będzie możliwa, ale dzięki rozwojowi technologii możemy jednak zredukować liczbę widocznych kabli do absolutnego minimum, na przykład decydując się na bezprzewodowy zestaw kina domowego.

Co więcej, nie musi to już iść w parze ze stratą jakości przesyłanego dźwięku – nowe technologie znanych na całym świecie producentów oferują przesyłanie sygnału audio i wideo, całkowicie bezprzewodowo, dzięki Wi-Fi i Bluetooth. Bezprzewodowe kino domowe wcale nie różni się znacząco od tradycyjnych zestawów kina domowego. Nie należy się martwić, że konfiguracja takiego sprzętu nas przerośnie, ponieważ odbywa się ona w sposób wyjątkowo prosty. W końcu bezprzewodowe kino domowe jest sprzętem, który ma ułatwić życie. Jak to zazwyczaj działa? Głośniki muszą zostać podłączone do najbliższego gniazdka i możemy się cieszyć wspaniałym dźwiękiem odtwarzanych filmów, bez niepotrzebnego bałaganu. Bezprzewodowe kino domowe możemy skonfigurować w sposób podstawowy – czyli w konfiguracji 5.

1, ale również 7.1 czy 9.1 co umożliwia bogaty, wielokanałowy dźwięk. Jak wybrać bezprzewodowe kino domowe? W sprzęcie dostępnym na rynku można dowolnie przebierać, i czasami można się pogubić w tym morzu możliwych opcji, konfiguracji i systemów. Warto przed zakupem kina domowego rozeznać się w sprzęcie dostępnym na rynku. Gdy mamy już zdefiniowane priorytety oraz budżet na zakupy, sprzedawca najbliższego salonu ze sprzętem RTV z pewnością będzie w stanie doradzić w wyborze idealnego bezprzewodowego kina domowego.