Jaki zestaw multiroom wybrać do dużego mieszkania?

Duże, przestronne mieszkanie lub dom będzie się charakteryzować zupełnie inna akustyką niż malł mieszkanie lub kawalerka. Możemy także napotkać problem z odpowiednim nagłośnieniem takiego miejsca. Optymalnym wyborem może tutaj okazać się system multiroom.

Czym jest multiroom?

Multiroom to technologia synchronizacji sprzętu audio w sposób bezprzewodowy. Konfiguracja sprzętu jest możliwa np. z poziomu aplikacji na telefon czy komputer. Sam multiroom – jak wskazuje nazwa, umożliwia odsłuch muzyki z pomocą wielu różnych urządzeń, w rożnych pomieszczeniach. Dzięki funkcjonalnościom nowoczesnych systemów multiroom można także w dowolny sposób grupować urządzenia i cieszyć się inną muzyką w salonie, a inną w sypialni i łazience.

Duże przestrzenie a system multiroom

Technologia multiroom została zaprojektowana właśnie z myślą o dużych powierzchniach. Oczywiście znajdzie zastosowanie również w mniejszych mieszkaniach, chociaż w tym przypadku nie musi okazać się konieczna.

Dopiero w przypadku dużych powierzchni, multiroom w stu procentach demonstruje swoje możliwości.

Jak skompletować system multiroom do dużego mieszkania?

Aby optymalnie skompletować i skonfigurować system multiroom do dużego mieszkania, najlepiej zdecydować się na technologię jednego producenta, na przykład Yamaha Musiccast lub system Bluesound. Po wybraniu tego podstawowego kryterium, można zacząć rozważać w jakim miejscu mieszkania ustawić konkretny sprzęt.

Jak wybrać sprzęt do różnych pomieszczeń?

Przede wszystkim należy się skupić na miejscu dla nas priorytetowym. Zazwyczaj to właśnie salonowi czy pokojowi dziennemu najlepiej poświęcić najwięcej czasu przy wyborze sprzętu – ponieważ to prawdopodobnie w nim będziemy słuchać muzyki najczęściej. Do salonu można wybrać zestaw stereo wyposażony w technologię multiroom lub rozbudowany zestaw kina domowego – w zależności od budżetu i naszych wymagań. Warto również rozważyć zakup wzmacniacza. Do sypialni jednym z rekomendowanych wyborów będą kolumny aktywne, a dla łazienki czy innych mniejszych pomieszczeń, w których nie potrzebujemy dużego sprzętu – głośniki bezprzewodowe. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Wszystko zależy od budżetu na zakup systemu multiroom, oraz naszych własnych preferencji. Przed zakupem warto skonsultować się ze sprzedawcą w najbliższym salonie hi-fi.

Z pewnością pomoże on w wyborze sprzętu który idealnie wpisze się w nasz budżet i wymagania.