Co to jest system bluesound?

System Bluesound to krótko mówiąc system multiroom, czyli bezprzewodowy system audio który umożliwia łatwe słuchanie muzyki w wielu pokojach w tym samym czasie. Bluesound to technologia charakteryzująca się niezwykle wysoką jakością odtwarzanego dźwięku, nagrodzona wieloma prestiżowymi nagrodami. Strumieniowanie bezstratnej muzyki do wielu pomieszczeń domu czy mieszkania jest możliwe dzięki połączonym bezprzewodowo głośnikami PULSE producenta Bluesound.

Jak sterować systemem Bluesound? Aby odpowiednio konfigurować muzykę odtwarzaną przez Bluesound, najlepiej zdecydować się na darmową aplikację BluOS. Aplikacja jest dostępna zarówno na smartfony, jak i na tablety, laptopy oraz komputery stacjonarne. Zalety Bluesound Bluesound umożliwia przesyłanie muzyki nawet w bezstratnych formatach takich jak FLAC, WAV czy ALAC.

Muzykę można odtwarzać poprzez sieć Wi-Fi czy podłączone urządzenie USB. Bluesound jest także kompatybilny z najnowocześniejszymi rozwiązaniami z dziedziny inteligentnych domów. Przesyłanie sygnału audio za pomocą systemu Bluesound jest szybkie oraz wręcz całkowicie pozbawione zniekształceń.

Unikaną cechą Bluesound, która wyróżnia go spośród innych systemów multiroom będzie technologia Master Quality Authenticated (MQA) która umożliwia odsłuchanie muzyki z jakością na poziomie nagrań studyjnych. System Bluesound będzie fantastycznym rozwiązaniem nawet dla osób, które uważają płyty gramofonowe czy CD za przeżytek i korzystają wyłącznie z muzyki odtwarzanej za pomocą aplikacji takich jak Spotify czy Youtube. Dzięki aplikacji BluOS, Bluesound wspiera również wiele popularnych bibliotek i serwisów z muzyką online.

Od czego zacząć? Aby rozpocząć przygodę z systemem Bluesound i produktami tej firmy, nie musimy od razu kupować całego zestawu. Warto na początek zdecydować się na jedno, dwa urządzenia, przetestować je i sprawdzić na ile nam odpowiadają. Mając podstawę pod system, będzie nam też łatwiej wybrać jego kolejne komponenty.

Jeśli nie wiemy od czego zacząć, warto zdecydować się na sprzęt do pokoju w którym najczęściej słuchamy muzyki. Prawdopodobnie będzie to salon, kuchnia lub sypialnia. W przypadku miejsc, w których muzyki słuchamy często, można zainwestować w bardziej rozbudowany sprzęt – na przykład bezprzewodowe kino domowe Bluesound do salonu.

W innych pomieszczeniach, najlepszym wyborem będzie głośnik bezprzewodowy, na przykład Pulse 2 od Bluesound.