Yamaha MusicCast – zaawansowany system multiroom

MusicCast to nazwa technologii stosowanej przez firmę Yamaha w oferowanym przez producenta sprzęcie audio. Jest to model systemu, w którym poszczególne elementy zestawu komunikują się między sobą poprzez łączność bezprzewodową. Innymi słowy –Yamaha MusicCast to nowoczesny, zaawansowany system multiroom który umożliwia odsłuch Twojej ulubionej muzyki we wszystkich pomieszczeniach domu czy mieszkania. Czy Musiccast można używać jedynie w konfiguracji multiroom? Oczywiście, urządzeń z MusicCast można używać również w tradycyjny sposób, ale aby w pełni wykorzystać ich możliwości najlepiej skonfigurować je jako system multiroom.

Jak sterować urządzeniami MusicCast? Wszystkie urządzenia MusicCast można łatwo ze sobą połączyć oraz dowolnie konfigurować za pomocą aplikacji mobilnej MusicCast Controller udostępnionej przez producenta Yamaha i dostępnej dla Androida i iOS. Jakie źródła dźwięku obsługuje MusicCast? Przede wszystkim – Yamaha MusicCast umożliwia słuchanie muzyki z wielu różnych źródeł. Technologia ta pozwala na odtwarzanie sygnału audio nie tylko z płyt CD, plików dostępnych na komputerze lubsmartfonie, ale również bezpośrednio z Internetu czy z płyt winylowych. Co więcej, obsługa popularnych aplikacji jest wbudowana bezpośrednio w urządzenia Musiccast,.

Oznacza to, iż aby odtworzyć playlistę ze Spotify nie musimy łączyć się dodatkowo z telefonem – wybrane urządzenie odtworzy muzykę bezpośrednio z sieci, nie marnując niepotrzebnie baterii telefonu. Jak wygląda integracja Musiccast z innymi urządzeniami? Dzięki MusicCast dźwięk z telewizora w salonie możemy przesłać do głośnika bezprzewodowego (lub dowolnego innego urządzenia) stojącego w kuchni, łazience czy nawet garażu. Yamaha MusicCast, jako system multiroom jest niezwykle wszechstronnym rozwiązaniem i doskonale spisze się w domach czy większych mieszkaniach. Jakie są inne zalety systemu Musiccast? Przede wszystkim – nie ma żadnej narzuconej kolejności, w jakiej należy kompletować własny zestaw multiroom.

Równie dobrze możemy zacząć od amplitunera jak i mini-wieży. Wszystkie z produktów MusicCast są równoważne i każde z urządzeń można równie łatwo konfigurować. Urządzenia z serii Yamaha MusicCast zapewniają także niezwykle wysoką jakość dźwięku oraz wykonania, wraz z nowoczesnym i interesującym designem. Dzięki temu urządzenia audio yamaha oferują nie tylko wiele przydatnych funkcji, ale i wspaniale wkomponują się w wystrój nowoczesnego domu.