Fenomen głośników Phantom

Głośniki Phantom francuskiej marki Devialet to modele oznaczone jako bestseller w wielu salonach audio oraz nagrodzone prestiżowymi nagrodami z branży. Dla Devialet jest to wręcz produkt flagowy.

Głośniki Phantom i Silver Phantom

Pierwsze dwa głośniki z serii – Phantom oraz Silver Phantom są na rynku już od kilku lat. Umożliwiają one odtwarzanie muzyki poprzez Bluetooth, Wi-fi, LAN lub przewód optyczny. Można ich używać w konfiguracji stereo lub multiroom dzięki użyciu dodatkowego routera audio Dialog.

Głośniki wyróżniają się także oryginalnym wzornictwem i nietypowym, interesującym designem oraz zostały uznane za rewolucyjne dzięki ich kompaktowej budowie, która nie ujmuje jednak jakości dźwięku. Dla melomana, wymagającego wysokiej jakości dźwięku, który nie chce decydować się na ogromne i, niestety – mało praktyczne kolumny głośnikowe, seria Phantom będzie idealna.

Devialet Gold Phantom – sukcesor idealny?

Devialet Gold Phantom to najnowszy członek rodziny głośników bezprzewodowych serii Phantom. Gold Phantom jest głośnikiem o mocy ośmiokrotnie przekraczającej specyfikację jego starszego brata – Phantom. Model umożliwia konfigurację kanałów dźwięku i może odtwarzać zarówno dźwięk mono, jak i stereo i nawet multiroom.

Uniwersalność głośnika Gold Phantom Devialet Gold Phantom umożliwia dostęp do muzyki z dowolnego sparowanego urządzenia – komputera, smartfona czy tabletu, a także internetowych serwisów z muzyką oraz serwisów oferujących nagrania video takich jak Youtube czy Netflix. Głośnika można używać w konfiguracji stereo, łącząc dwa głośniki w system audio, ale to nie wszystko co oferuje Devialet. Z użyciem głośników Gold Phantom możliwe jest również stworzenie rozbudowanego systemu multiroom, ponieważ połączyć można nawet 24 sztuki tych głośników. Do konfiguracji systemu producent oferuje dedykowaną aplikację, która pozostaje regularnie aktualizowana. Głośnik Devialet Gold Phantom będzie doskonałą alternatywą dla większości obecnych sprzętów audio.

Jego stosunkowo niewielki rozmiar nie wpływa na dźwięk, a wręcz oferuje jakość równorzędną pełnowymiarowym systemom hi-fi. Gold czerpie z tradycji swoich poprzedników, oferując jednak coraz wyższą jakość, eliminację szumów i zniekształceń dźwięku, liczne dodatkowe funkcje oraz wykończenie 22-karatowym złotem (choć pozostałe elementy pozostają w kolorze białym).