Dlaczego warto zainwestować w Yamaha MusicCast?

MusicCast to flagowa technologia firmy Yamaha, polegająca na integracji różnego sprzętu audio tej marki w system multiroom. Jest to niezwykle uniwersalne i nowoczesne rozwiązanie, które warto wybrać dla każdego większego domu czy mieszkania.

Dlaczego warto zdecydować się na urządzenia MusicCast?

Urządzenia z MusicCast zostały zaprojektowane z myślą o używaniu ich w konfiguracji multiroom, ale nie jest to konieczne i ze sprzętu można korzystać także w tradycyjny sposób.

Jednym z największych zalet tych urządzeń będą także regularne aktualizacje gwarantowane przez producenta. Mamy pewność, że podczas korzystania z dedykowanej aplikacji do obsługi systemu multiroom otrzymamy pełne wsparcie producenta. Po zakupie sprzętu audio nie musimy ponosić dodatkowych kosztów, ponieważ aplikacja jest w pełni darmowa oraz występuje w języku polskim.

Konfiguracja aplikacji jest prosta i intuicyjna, więc nie powinna sprawiać żadnych problemów. Wszystkie urządzenia MusicCast zawierają też inne, dodatkowe funkcje takie jak radio internetowe lub integrację z systemami strumieniowymi, którymi można sterować z poziomu aplikacji. Co więcej, urządzeń Yamaha MusicCast można używać w sposób niezależny od siebie i w każdym pokoju słuchać innego typu muzyki, lub też grupować urządzenia (łącząc je nawet w systemy stereo) i z poziomu aplikacji decydować o muzyce, która powinna być odtwarzana w danym pomieszczeniu.

Od czego zacząć przy budowie systemu MusicCast?

Nie istnieje żadna określona kolejność, w której należy zakupić sprzęt Yamaha MusicCast. Wszystkie produkty są równoważne i można zdecydować się na dowolne z urządzeń. Przy wyborze sprzętu audio najlepiej kierować się własnym uznaniem i wybrać sprzęt spełniający nasze potrzeby jako użytkownika.

Do istniejącego systemu MusicCast można także włączyć urządzenia innych producentów, o ile wspierają one technologię Bluetooth. Źródła muzyki Yamaha MusicCast to technologia, która wspiera zarówno źródła wynikające z typu urządzenia, które posiadamy. MusicCast umożliwia również dostęp do takich platform internetowych jak Spotify, YouTube czy Netflix oraz urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety.

Jakość dźwięku

Yamaha oferuje bardzo wysoką jakość dźwięku we wszystkich produktach audio, a Musiccast nie jest tutaj wyjątkiem. Oczywiście są również wspierane wysokiej jakości nagrania w takich formatach jak Apple Losless, VAV, FLAC czy AIFF.